Zigana Zitaş Tatil Köyü Karadeniz

…Karadeniz turu ile kendi seçimimiz olmayan fakat harika bir doğada yer alan Zigana Zitaş tatil köyüne tur ile beraber öğlen saatlerinde giriş yaptık. Büyüleyici bir konuma sahip. Zigana dağlarının eteğin de, denizden 1700 metre yükseklikte, doğanın cömertliğiyle oksijen deposu bir yer Zigana Zitaş tatil köyü. 

Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü

 

Odamızı daha küçük olduğunu düşündüğüm bungalowlardan ayırmışlardı. Fakat odaya geçişte ki yolun bozukluğu nedeni ile odamızı daha büyük bungalowla değiştirdiler. Gelelim odaya. Banyonun yerleri ve duşu tamamen ıslaktı o yüzden fotoğraflandırmadım. Yatakta ki lekeler, odada ki tozlar, banyodaki mini göl, prize takılı olmayan mini bar ve odada ki korkunç koltuk. Ne yazık ki genel anlamda oda çok pis duruyordu. Country tarzı yada yöresellik ismi ne olursa olsun kültürümüzde yada turizm anlayışımızda bağdaşmayan bir sunum olduğu kanısındayım. Belkide tur ile gitmemiz ve 1 gece kalmamızın dezavantajını yaşadık. Fakat ne olursa olsun turizm anlayışı bu şekilde olmaması kanısındayım. 

Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü

 

 

 
 
 Yemek başlangıç saatinden yarım saat sonra gitmememizi rağmen hepsi buz gibiydi. Sabah ise  peynir, yumurta, domates, salatalık, peynir, taştan halice bir börek, zeytin, yağ ve bal. Aslına bakılırsa kahvaltı çeşidi yeterli görünse de servis ve sunumlar çok kötü. Lezzet ise yok. Hani dersiniz ya ohh mis gibi Karadeniz yöresel lezzetlerine bakacağım hiç boşa heveslenmeyin. Zaten otellerin yöresel mutfak zorunluluğu olmadığı turda belirtilmişti. Fakat ne yalan diyeyim insan bekliyor bir mısır ekmeği ve bir tereyağ… Doğanın tüm cömertliğini sunduğu bu otelde yürüyüşlerle ve çevre beldelere gezilerle tatilinizi renklendirebilirsiniz. Fakat bana kalırsa ben bir daha pek tercih edebileceğimi düşünmüyorum.
 

Zigana Zitaş Tatil Köyü
Zigana Zitaş Tatil Köyü

 


Otel iletişim bilgileri:
Hamsiköy Bekciler Mevkii

(0462) 542 6262

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir