Sineklik nasıl takılır

Merhaba 
 
 İlk başta hayırlı kandiller. Bugün sersem gibiyim. Dün bütün gece evde sinek öldürmek zorunda kaldım. Sinekte olsa bir canlıyı öldürmek benim için çok zor. Zaten yakalamak konusunda son derece başarısızım. Bu nedenle her yerimi ısırarak kevgire çevirdiler beni. Ben de bugünü sineklik yaparak kendimi korumaya aldım. Ucuzluk pazarlarından aldığım sineklikleri pencerelere yapıştırıyorum. Sinekliğin montajını kısaca anlatayım. 

Sinekliğinizi takacağım pencereyi ve pencerenin pervazını güzelce temizledim. Pervazda ıslaklık, toz ve yağdan kalmamasına dikkat ettim çünkü yapışkan bant bu yüzden tam yapışmayabilir. Sinekliğin  kendinden yapışma özelliği olan bandının arkasında ki şeridi kaldırarak pencere pervazının dört tarafına yapıştırdım. Sineklik tülünü yapışkanlı bandın üzerinde ki yüzeye tutturarak çerçeve ölçüsüne göre göz kararı fazla olan kısımları kestim.    Tülünün fazlalıklarını kestikten sonra tülün daha iyi yapışması için üzerine parmaklarımla bastırdım. Üzerin de yıkanmasını istediğinizde veya kışın sinekliği bandın üzerinden dikkatlice çıkartabileceğimiz yazıyor. Henüz çıkartmadım pek çıkartmayı da düşünmüyorum. 

Tek hoşuma gitmeyen kısmı görüntüsü pek hoş olmasa değil fakat işlevi süper  hem fiyatları ucuz hemde istenildiği vakit çıkartılıp yenilenebilir. Bu arada çiçek bakımında çok kötü olduğum için pencere önüne çiçek yerine farklı detaylarla süslenmiş saksılar ve vazolar yerleştirdim. Sineksiz ve pratik sineklikli günler dilerim.
 
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır
sineklik nasıl takılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir