Pratik depolama ve Depo Kiralama

Merhaba

Bugün çok farklı bir hizmetten söz edeceğim. Ev taşımayı, taşınmayı sevenler burada mı ? kimse yok mu ? bende öyle düşünmüştüm 🙂 Aslına bakarsanız o kadarda kötümser olmamak lazım ben galiba birazcıkta olsa taşınmayı sevenlerdenim. Yeni ev ,yeni hayaller, yeni umutlar derim her zaman. Fakat bazen de zorunluluktan olan taşınmalar oluyor ki onlar tabi ki can sıkıcı olabiliyor. Atanmalar, iş değişikliği, boşanmalar, eğitim ve son zamanlarda çokça duyduğumuz kentsel dönüşüm kaynaklı taşınmalar. Ev araştırıp bulduktan sonra arkasından gelen resmi işler ee tabi birde koli yapmak ve eşyaları toplamak  bitmeyecek gibi görünen bunca işin ardında birde yeni eve taşınırken sığmayan eşyalar. İşte bu tam bir tıkanma oluyor. Çok severek aldığınız vitrininiz yeni evinize sığmaya biliyor yada bahçe masanız yeni evinize olmaya biliyor.
…İşte bende de tam sorun böyle iken neyi nasıl yaparım nasıl eşyaları sığdırırım diye düşünürken. Depolama firmalarını buldum. Piyasada inanılmaz derecede fazla firma var. Bir kaçını arayarak telefonda görüştüm. İstanbul içinde olanlardan yüksek fiyat alınca şehir dışında olan Edepola ile görüştüm. İstanbul dışında olmalarının benim için negatif yönde bi etken olmayacağını ilettiler. Ayrıyeten depomu getirmelerini için talep verdiğimde randevu açılarak depoma en yakın tarihte ulaşabileceğim söylendi. Üç tip depo boyutları var. Bana hangisinin uyacağını internet sitelerinde ki Neler Sığar? bölümünden evde ki eşyalarımı seçerek XL depoya karar verdim. Siparişimi verdikten 1 gün sonra depo ve 3 yardımcı arkadaş aldı. Tam saatinde geldiler. Edepola’nın yeni müşterine özel ilk siparişte kampanyadan 15 balonlu naylonu, 1 rulo streç filmi, 1 koli bandı ve 3 tane koliyi de yanlarında getirmişlerdi. İşlerini o kadar profesyonel yapıyorlar ki ben söylemeden bunlar hassas narin ürün bunları patpatla saralım diye beni yönlendirdiler. Getirdikleri araca puzzle dizer gibi dikkatlice yerleştirdikten sonra sözleşmemi imzaladım ve deponun sadece benim açabileceğim anahtarını bana vererek uzaklaştılar.
Maliyet kısmına gelince nakliye ve 1 aylık depo kirası 540,00 tl ye geldi. Dire aylar için ise 209,00 tl ödeyerek depo kiralamam devam ediyor. Edepolama’yı tercih etmemdeki sebep eşyalarımın zarar görmeden uygun hava ve depo koşullarında saklanacağı konusunda ki söylemleri. İnternette depo kiralamayı araştırdığımda ne yazık ki bir çok kişinin bu konuda çokça mağdur olduğunu eşyalarının kullanılmaz hale geldiğini duymak beni son derece ürküttü. tabi bunlar için çok erken bir konuşma yukarıda belirtiğim gibi depo kiralama sürecim devam ediyor. Şimdilik nakliye taşıma gibi hizmetlerinden memnun kalsam da uzun süreli depo kiralamayı düşünmüyorum. Tekrardan eşyalarımı istediğimde yaşadığım süreci aynı şekilde yazarak sizlerle kiralık depo serüvenimden tam anlamı ile bahsetmiş olurum. Bu arada kolay taşınma ile ilgili bilgilere ihtiyacınız olursa buraya tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz. Pratik depolama ve pratik taşınmalar dilerim 😉

Pratik depolama ve Depo Kiralama
Pratik depolama ve Depo Kiralama
Pratik depolama ve Depo Kiralama
Pratik depolama ve Depo Kiralama

Pratik depolama ve Depo Kiralama” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir