Papatya toniği ve Papatya buhar banyosu

Seviyor sevmiyor… Tonik olarak mı kullanmalı? çay olarak içmeli mi? yoksa buhar banyosu yapmalı mı?  PAPATYA AŞKINA 🌼 


Benim senelerden beri bir sinüzit ve alerji problemim var. Bunun için zamanında ameliyat oldum. Fakat alerjiden ötürü sinüzitlerim her zaman doluyor. Özellikle kış aylarında ağrı çekilmez hale geliyor. Bunun için Prof Dr. Saraçoğlu’nun papatya kürünü her kış uygulayarak rahatlıyorum. Gerçekten mucizevi bir kür. Aşağıda Prof. Dr Saraçoğlu’nun yazdığı şekilde yapılışını yazdım. Ben aşağıda ki yapılış şeklini uyguluyorum. 


Arta kalan papatya suyunu ise soğuduktan sonra cildime tonik olarak sürüyorum. Papatyanın cilt üzerindeki bilinen özellikleri gözenek küçültücü, doğal bir temizleyici ve cildi  sıkılaştırıp sarkmaları önler olmasıdır. Ben kür boyunca her akşam muhakkak cildime  papatyanın suyunu tonik olarak sürüyorum. Gerçekten cildi temizliyor ve yumuşak hale getiriyor. Sinüzit için papatya kürü hazırlanışı : Yaklaşık yarım litre suyu bir tencerede kaynatın. 3 çorba kaşığı kurutulmuş kır papatyasını (büyük papatya olmaz) kaynamakta olan suyun içine atın.
Uygulanışı : Başınızı havlu ile örterek, yüzünüzü buharına tutarak burnunuzdan nefes alıp verin.Bu uygulamayı 5 dakika uygulayın. 5 dakika tamamlandıktan sonra yarım saat ara verip tekrar beş dakika aynı şekilde başınızı havlu ile örterek uygulayın.Ertesi gün aynı şekilde 5 dakika uygulayıp yarım saat ara verin ve tekrar 5 dakika uygulayın.Akıntının gelmeye başladığı gün 3 gün ara verin. Papatya kürünü Sinüzit tamamen kuruyana kadar uygulanması gerekir. Papatya kürü uygulamasının yarım bırakılması halinde sinüzit tekrar edebilir.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

papatya toniği
papatya kürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir