Orange Country Kemer Antalya

 Orange Country adlı otelde birkaç günlük tatil demiştik ama işler pek umduğumuz gibi gitmedi. Buyrun… Otelde bizi rezervasyon yaptırdığımız acentanın görevlisi karşıladı. Kimliklerimizi alıp kayıt yapacağını ve odamıza yönlendireceğini belirtti. Yaklaşık 1.5 saat bekletildikten sonra, ki arada gidip bilgi istememize rağmen, genç elemanların vurdumduymazlığı sebebiyle zor da olsa odaya kavuştuk.
Oda da yerlerde öbek öbek tozlar, koltuklar sac içinde, bizden önceki müşterilerden kalma güller.  Hadi hepsi tamam, temizletirsin olur biter diyeceğimiz fakat çöp kovasında prezervatif ambalajı. Bizden önceki romantik çiftin cinsel hayatı hakkında baya bi bilgi sahibi olduk. Bunun uzerine yetkili birini arayıp bilgi verdik ve acilen gerekinin yapılmasını istedik. Bize nispeten daha temiz görünen bir oda verdiler. Yani en azından boş prezervatif paketi yoktu.
Odaya yerleştikten sonra bir şeyler atıştırmak için aşağı indik. Oturacak doğru düzgün yer yok. Bir yer bulduktan ve eşyalarımızı bıraktıktan sonra yiyecek bir şeyler aldık ve tekrar masamıza döndük ama masa biraz farklıydı sanki. Yani eşyalar aynı yerlerde, masa aynı sırada ama biz içeri girerken gölge olan masa şimdi güneş altındaydı. Biraz etrafa bakındıktan sonra yan masada gölgede oturan aile dikkatimizi çekti. Masamızdan eşyalarımızı alıp diğer masaya koyup koymadıklarını sorunca “ya evet çocuklar vardı da” gibisinden kem küm ettiler.  Biz de rahatsızlığımızdan bahsedip kaybettiğimiz masayı geri aldık 🙂 insanlar ne kadar rahat çocuk olsa bile kaldırılır mı kaldı ki özel eşyama nasıl dokunursun?  Bazı insanları hiç anlamıyorum.
Yemekten sonra biraz oteli tanıyalım dedik. Otelin mimarisi çok hoş, gerçekten Amsterdam havası yaratmaya çalışmışlar. Ama ne yazık ki pozitif yorumlar bununla sınırlı. Çünkü otelin müşteri profili çok kötü. Dünyanın dört bir yanından öbek öbek erkekler. Arap mı dersin, Rus mu, Kazak mı, İngiliz mi, iranlı mı, Türk mü… Çevre oteller erkek misafir ve aile konusunda dengeyi korurken burasının bu kadar erkekle dolu olmasını bi kaç çalışan nedenini anlattı fakat daha fazla yorum yapmayacağım.
Yemekler ise lezzetten uzak malzeme kalitesi çok düşük. Restoranda çalışanlar ise kaba. Sandviç yapan bir elemana neden eldiven takmadığını sorduğumuzda sanki kötü bir şey söylemişiz gibi   öfleye pöfleye eldiven taktı. Gerçi buna daha sonra yaşadığımız olaydan sonra şaşırmamızın lazım olduğunu anlıyoruz. Restoran şefi restoranda yürürken ortada duran etli hint pilavının içinden bir parça eti eliyle havaya atıp ağızı ile yakaladı… Bunun gibi bir sürü hoş olmayan tavır ve davranış ile karşılaştık ama daha fazla devam etmiyorum.
Bunları gördükten sonra tatili aldığımız acentayı arayıp iptal talebinde bulunduk. Aldığımız cevap; “maalesef iptal yapamıyoruz, otelden ayrılırsanız otel tüm paranızın yanacağını belirtiyor”. Bunun üzerine resepsiyona gidip bütün buraya yazdıklarımızı rezervasyon yetkilisine iletiyoruz. Yüzü aldan mora dönen yetkili istediğimiz zaman çıkabileceğimizi, para iadesi yapacaklarını söylüyor. Para iademiz gerçekleştikten sonra arabamıza binmek isterken arabamızın önüne park etmiş başka bir araç yüzünden yine sıkıntılı anlar yaşayarak oteli terk ediyoruz. Kısaca otelde düzen, temizlik, yemek ve müşteri memnuniyeti yok diyebilirim. Bu ikinci konaklamamızdı. İlk konaklamamamızı 4 sene öncesinden yapmıştık o zaman memnuniyetimiz olduğu için tekrar konaklama yaptık fakat zaman ve maddi kayıpla birlikte çok fazla gerildik. Bir daha konaklama olarak tercih edebileceğimi düşünmüyorum.
Bi kaç kare fotoğraf…
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel
Orange Counrty otel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir