Omuzu açık sweat yapımı

Omuzu açık sweat yapımı

Bugün, açık omuzlu kazak nasıl hazırlandığına dair bir yazı paylaşacağım..  Bu sene omuzu açık kazaklar, sweat ve tişörtler çok moda oldu. Evde giymediklerimizi değerlendirmek ise benim için keyif kaynağı olduğu için bu omuzu açık sweati yaparken son derece mutlu oldum.
Omuzu açık sweati kendiniz yapmanız çok kolay ve mağazada ki aynısını satın almaktan çok daha ucuzdur. Bunun için dolabınıza eski veya giymekten sıkıldığınız bir sweatinizle başlayabilirisiniz.
Omuzu açık sweat yapımı için nelere ihtiyacın olacak:
* Eski ya da giymekten sıkıldığın sweat
* makas
* metre
* toplu iğne
* omuz için kurdela, bordür vs.
*  İğne (el dikişi için)
* Dikiş makinası (isteğe bağlı)
Aşama aşama omuzu detaylı sweat yapımı:

* İlk başta hangi omuzun dökümlü açık olacağını seçin ben sağ omuzu seçtim. Sol boyun kısmından dikkatli bir şekilde sağ omuza kadar kestim.
* Ben bi heyecanla elime makası aldım ve rastgele kestim. Arka kısmı fazla oyuk oldu bu da omuzun düşmesine sebebiyet verdi. Dikkat etmeniz gereken kısım : Kesmeden önce üzerinize giyip keseceğiniz yerleri  iğne ile yerleri belirlerseniz daha sağlıklı olur 🙂 Sonra benim gibi arkaya pens atmak zorunda kalmazsınız. Tabi böyle bir durumdada minik bir pensle yapılan hata kolayca toparlanabilliyor. Keşke herşeyde böyle olsa dimi 🙂
* Salaş bir görüntü istediğim için kestiğim yerleri öylece bıraktım. (Sökülmeler olmasın çamaşır makinasında yıkarken biraz dikkat etmek gerekebilir. Fakat ben bir problem yaşamadım)
* Evde elimde olan kumaşlardan omuza askı yapmak için arayışa girdim aslında o kadar çok alternatif çıktı başka projelerde muhakkak deneyeceğim. Zincir, dantel, deri ve benzeri bir çok kumaştan askı yapabilirsiniz. Elimde olan beyaz tüllü ve güllü bir kumaşı askı boyutunca kestim. Sweati tekrar üstüme giydim arkadan ve önden askının boyutunu hizaladıktan sonra iğne ile tuturduk. Elimde iğne ile arkadan görünmeyecek şekilde monte ettim.
Ve işte bu kadar:) Yepyeni omuzu detaylı bir sweatim oldu 🙂 Bu proje o kadar kolay ki her hangi bir tişörtte ve sweatte çok rahatlıkla yapabilirsiniz. İsterseniz askı dikmeyebilir yada çok daha farklı askılar ile süsleyebilirsiniz. Haydi pratik bir şekilde dolapları yenilemeye!

 

Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı
Omuzu açık sweat yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir