Mantar Pano Süsleme

Eski Kot Pantolonu atmayın! Pano süsleyelim

Uzun zamandır bir çok şeyi ya unutuyorum ya karıştırıyorum. Hatta doktorla bile görüştüm fakat herkeste olduğunu özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların daha unutkan olduklarını vurguladı. Bir çok şeyi yetiştirmek bir çok şeyi düşünmek zorunda olmak gün içerisinde unutkanlığı artırabiliyormuş. Ben genelde telefonuma önemli şeyleri not alarak hatırlamaya çalışsam da çalışma masama da genelde küçük notlar alırım. Geçen sene masam küçük notlarla o kadar doldu ki mecbur artık bir pano arayışına geçtim. Eskiden büyük marketlerde çok fazla mantar pano görürdüm fakat o zaman bulamadım. Bende ucuzluk pazarı yada Japon pazarı tabiri edilen yerlere yöneldim ve orada mantar pano buldum. Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 20 tl civarındaydı.

Mantar pano aslında benim için sadece yapılacakları not aldığım bir yer değil. Hem hayalleri hem motive edici cümleler yazarak kullandığım bir alan. Düşünün ki en çok ilhama çalışırken ihtiyacınızın olduğunu göze alırsak mantar panoyu ilham vere ve motive edici cümlelerle doldurmamak haksızlık olurdu. Ben motive amaçlı en sevdiklerimin fotoğrafını yerleştiriyorum. Böylelikle onlara bakarak daha bir aşkla çalışıyorum. Hem sadece not yazılı bir pano fazla ciddi geliyor.

Tabiki sadece bunlarla yetinmeyip eskiyip atmayı düşündüğüm bir kot pantolonun da arka cebini panomda kalemlik olarak kullanıyorum. Kendimce kot cepten küçük bir organizer yapmış oldum. Hasır bir ipten ise kendimce panoma çamaşır askılığı yaptım. Fotoğrafları ve bazı notları ise asklığıma asıyorum. Panom benim hem organizerim hem hayallerim hemde başarıp yapabilmem için motive kaynağım. 

Sizde hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız böyle mantar bir panoya organize bir şekilde yapacaklarınızı planlamanız işinize yarayabilir. Aslında ben bir tane de mutfak için düşünüyorum üzerine faturalar, ödenmesi gerekenler, alınacaklar, düğün dernek tarihleri ve tabiki bir kaç sevimli fotoğrafta ekleyerek mutfakta herkesin görebileceği bir yere asma planım var. Böylelikle bir şey yapılmadığında yok ben görmedim bilmiyorum denmez 🙂 Neyse yakın zaman da mutfağa da şart oldu gibi geliyor. Pratik ve bol sağlıklı güzel günler dilerim…

mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme
mantar pano süsleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir