Makyajınız Tutmuyorsa

 

Makyaj neden tutmaz

Her türlü özene, her türlü bakıma rağmen bazen makyajınızın “tutmadığı” olur. Fondöteniniz “bozuluyor”, pudranız “tabakalar” oluşturuyor, göz kapaklarınız • farları emiyor, dudaklarınıza gelince, onlar da tümü renksiz. Genellikle yalnızca maskara diretir. Bu kötü rastlantı moral bozucudur. Çünkü kendinizi daha az güzel hissedersiniz. İyi tutmayan bir makyajın nedenleri genellikle geçicidir. Eğer geçmemekte direnirse, bir doktora görünmeli ve testler yaptırmalısınız.

 

Makyajınız Tutmuyorsa

 

Makyajın tutmama Nedenleri Makyaj neden akar

Yeni maddeler kullandıysanız, bunların cildinizin tipine uymamalarından meydana gelmiş olabilir. Maddelerinizi değiştirmediyseniz, bu olayın nedenleri fiziksel veya ruhsaldır (sağlık bozuklukları, duygusal karışıklıklar). 

Makyajın tutmamasının Fiziksel nedenleri:

 

-kötü dengelenmiş ve size uymayan bir beslenme

 

-aşırı ilaç kullanımı,
 -iç salgı bezlerinin düzensizliği, 
-iyi oksijen alamama.
-İyi “tutmayan” bir makyajın nedenleri, genellikle derisel bozukluklardan çok hepatik (karaciğerle ilgili) ve sinirseldir.

 

Makyajınız Tutmuyorsa 

Makyajın tutmamasının Ruhsal nedenleri:

-can sıkıntıları,
-sarsıntı verici bir durum.
Bütün bu organik ve duygusal bozukluklar cilt üzerine yansırlar.

Makyajınızın Tutması İçin Gerekli Koşullar

Bir makyajın tutması için deride mutlak bir denge olması gerekir. Bu demektir ki:
-ter ve yağ salgıları düzenlidir,
-kan dolaşımı bütün kılcal damarlara iniyor.
Tek kelimeyle genel durumunuz son derece hoşnutluk vericidir.
-Eğer makyajınız tutmuyorsa, makyaj  yapmamak için hafta sonundan yararının. Bol bol oksijen alın, biraz yürüyüş apın, beslenmenize özen gösterin.
 
Deri bir kamuflaj derdinden kurtulmak istercesine tepki gösterdiği zaman, bu tedirgin edicidir. Bu koşullarda, eğer mantıklı biriyseniz, bütün makyaj ı bırakmanız gerekir, ama her zaman geçerli değildir. Özellikle de dışarıda çalışıyorsanız. Zaten genellikle kusurları en aza indirme eğiliminiz vardır: “benim cildim bu kadar yıpranmış olamaz, kuşkusuz geçecektir.” Gerçekten de bu geçici olabilir. Ama bu sorun bir kaç gün devam ederse, bir doktora başvurun ona durumunuzu anlatın. Unutmadan kendinizi sevin ve bu durumunda geçici olduğunu unutmayın. Güzel günler dilerim.
 
Makyajınız Tutmuyorsa

 

 
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir