Kurutma makinası gerekli mi?


Merhaba
Bugün hep merak edilen kurutma makinası alsam mı? Alsam kullanır mıyım? Hakikaten gerek var mı? Sorularını cevabı için kurutma makinem ile deneyimlerimi anlatacağım…Makinayı almadan önce yurt dışında özellikle test eden siteler var onlarda araştırdım . Hatta o kadar abartım ki alacağım marka ne kadar şikayet edilmiş ona bile baktım ve Bosch WTY88740TR 8Kg Kurutma makinasın da karar kıldım. Şimdi bosch seçmemde ki etkenleri sıralayayım.* 8 kg olması. * Enerji verimlilik sınıfı: A++ Doğa dostu ürün olması hem bizim kesemize hem de küresel ısınma açısından çok önemli *Buharlı kırışıklık azaltma: Pamuklular, Sentetikler*Buharlı refresh özel programlar: Business, Günlük kıyafetler*Özel programlar: Mix, Yünlüler – sepette kurutma, Pamuklular, Sentetikler, Kot, Süreli program kurutma, Spor giysileri, Kaz tüyü, Süper-Kısa 40′, Business, Günlük kıyafetler*Kırışık azaltma sistemi: Program sona erdikten sonra 120 dakika çamaşırları kırıştırmadan muhafaza etme*Hassas kurutma sistemi: Çamaşırları koruyan büyük Çelik tambur ,soft tasarım pedallar*Yünlüler için özel kurutma sepeti Tabi yukarıda sıraladığım nedenler Bosch tercih etmemde etken Fakat tercihimde ki en büyük sebep forumlarda ki en çok tercih edilen ve önerilen makinanın Bosch olması.Makinayı iki senedir kullanıyorum. Gelelim benim yorumlarıma:

  • Kurutma makinası çok büyük bir kolaylık olsa da herkesin bahsettiği kıyafetteki yıpranmalar ne yazık ki oluyor. Bunun için tersten kıyafetleri atmak gerekiyor. 
  • Kıyafetlerde çekme meydana gelmemesi için çok dikkatli program seçmek gerekiyor.
  • Fazla ürün atıldığında kırışmalar meydana geliyor.
  • Kırışmayı engellemek için ürünler satılıyor bunlar yerine tenis topu atabilirsiniz fakat ben denemedim.
  • Çamaşırlar tam çok fazla kurumadan çıkarılıp katlandığı vakit hakikaten ütüye gerek kalmıyor. Sırf bu nedenle bile kurutma makinası tercih edilebilir.
  • Benim makinam bana biraz sesli çalışıyor gibi geliyor fakat başka makina deneyimlemediğim için kıyaslama yapmam pek mümkün olmayacak.
  • Üst kısmındaki su alan gözü her kurutma bittiğinde lavaboya döküyorum. Kolay ve pratik.
  • Evinde balkon olmayanlar için harika bir buluş keza evde çamaşır kurutmaya çalışmak deterjan kokusunu solumak ciğerler için son derece zararlı olduğunu duydum.
  • Yinede balkonda çamaşır kurutmak ayrı keyif diyebilirim fakat hava kirliliğine bakınca bu şekilde çok daha hijyenik olduğunu düşünüyorum.
  • İmkan ve olanak çerçevesinde olanak varsa kurutma makinası kullanmak çok büyük bir kolaylık. Ben çok memnumum. Pantolon ve gömlek dışında pek ütü yapmıyorum. Ütüden nefret edenler için çok pratik bir buluş.
kurutma makinasi yorumlari
kurutma makinasi yorumlari

 

kurutma makinasi tavsiye
kurutma makinasi yorumlari
kurutma makinasi tavsiyesi
kurutma makinasi yorumlari

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir