Kolay ev taşıma

Merhaba

Ev taşımak bir çoğumuzun korkulu rüyasıdır. Benim ise sıradan bir aktivite haline geldi diyebiliriz artık profesyonel bir taşınan olarak görüyorum kendimi. Şöyle ki 6 senede değiştireceğim bu 5. evim olacak. Hayattın ne getireceğini bilemeyiz. Bu nedenle her anının keyifli, kolay ve pratik bir hale getirerek aslında ev taşımanın bir nevi yeni heyecan ve güzellikleri getireceğini düşünmeliyiz. Ee ne derler nasıl düşünürsen, hayatta nasıl bakarsan, hayatta sana o şekilde geri döner. Ev taşımanın stresini nasıl daha kolay ve pratik bir hale getirdiğimi aşağıda size maddeler halinde yazacağım umarım sizlerin de hoşuna gider ve uygulama şansınız olur. Pratik ve kolay taşınabileceğiniz günler dilerim.

 • İlk başta taşınacağın evin kabataslak bir şekilde odaları bir kağıda çizerek işe başlayabilirsiniz. Evinizdeki eşya ve mobilyalarınızı nereye yerleştireceğinizi böylelikle karar verebilirsiniz.
 • Taşınmak bir çok gereksiz ve fazlalık eşyadan kurtulmak için büyük bir fırsattır. Eviniz de ki gerçekten ihtiyacınız olan eşyalarınıza karar verip o şekilde planlama yapın. Uzun zamandır kullanmadığınız bir eşyayı satarak yada ihtiyacı olan birini vererek karşılıklı mutlu olabilirsiniz.
 • Yeni taşınacağınız evin kornişlerine muhakkak taşınmadan önce bakın özellikle yeni evse korniş olmayabilir ve taşındığınız gün korniş için usta bulmak zor olabilir.
 • Taşınmadan önce kredi kartı, dergi vs. abonelik adreslerinizin değişikliklerini yapın.
 • Kolileri hazırlarken üzerlerine içeriğini ve hangi odaya ait olduğunu yazabilirsiniz. Böylece nakliye firması her koliyi doğru odaya bırakarak kolaylık sağlanır. Hem taşıyanlar için hemde eşyalarınızın güvenliği için kolilerin taşınamayacak kadar ağır olmamasına özen gösterin.
 • Mutfak alışverişinizi en aza indirerek taşınma gününüze kadar buzdolabında ki yiyecekleri tüketirseniz taşınma günü bozulmalara yada yiyeceklerinizin ziyan olmasını engeleyebilirsiniz.
 • Derin nefes alın herşeyin güzel olacağını düşünün su içmeyi ihmal etmeyin 🙂
 • Taşındıktan sonra gelen kargo ve mektupları size iletebilmeleri için, apartman görevlisine , site görevlisine veya yöneticiye yeni adresinizi verin.
 • Askıda olan kıyafetlerinizi 10-15 adet olacak şekilde ayırıp, üzerlerine çöp poşeti geçirerek askılarını da yukarıdan çıkarıp lastikliyerek ütülerini bozulmasını engelleyerek taşıyabilirsiniz.
 • Katlı olan kıyafetlerinizi koliye yerleştirmeden önce koliye battal boy çöp poşeti yerleştirirseniz kıyafetlerinizi kolinin pisinden kirinden ayırarak temiz bir şekilde taşımış olursunuz.
 • Gelen nakliye firmasının eşyalarınızın ilk başta bir örtü sonrasında streç film ile kaplaması mobilyalarınızın olası hava şartlarından ve ufak kazalardan zarar görmesini engeleyecektir.

Evden eve nakliye firması ise taşınmalarda en önemli bir konu. Bir çok kez taşındığım için işin ehli olmayan firmalarda ne yazıkki bir çok eşyam zarar gördü. Bu taşınmamız da internette nakliye firmalarının olduğu bir siteyi seçtik. Siteye nerden nereye taşınacağınızı ve eşyalarınızın detayını yazıyorsunuz ve nakliye firmaları buna göre teklif veriyor. Bizde daha önceden kullanıcı yorumları ve puanlamalarını yüksek bir firmayı tercih ettik ve çok memnun kaldık. Şimdilik aklıma gelenler bunlar 🙂 Kolay ve pratik taşınmalar dilerim. 

kolay ev taşıma
kolay ev taşıma


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir