Keçeden Kedi Tüneli Yapımı

10 dakikada 5tl ye Keçeden Kedi Tüneli

Merhaba

Bugün küçük dostlarımız için pratik ve harika bir kendin yap projem var.   
Kediler için keçeden tünel yapıyorum. İsteyen herkes bu kolay kedi tünelini yapabilir üstelikte 5 tl gibi bir fiyatta bu tatlı kedi tüneline sahip oluyorsunuz. 
 Kedi severler ve kedi besleyenler onların nasıl tatlı ve oyuncu olduklarını bilirler. Kediler için petshop ve veterinerlerde bir çok ürün var. Fakat ne yazık ki çok yüksek fiyatta olabiliyorlar. Bu yaptığım kedi tünelinin muadili tarzda ürünlerinde halliyle epey yüksek. Hal böyle olunca hem evde ki ürünleri değerlendirmek adına hemde minik dostlarımızı mutlu etmek için kolları sıvadım. Kediler gördükleri her kutu, kenar ve çekmece gibi alana girmeye bayılırlar. Kedi tünelleri ise onların oynaması için son derece idealdir. Böylelikle fazla enerjilerini atmalarını sağlarken, avlanma içgüdülerini de ortaya çıkarmış olursunuz.  Kediler yeteri kadar enerjilerini atamadıkları zaman evdeki bazı eşyalara zarar verebiliyorlar. böyle olduğunda kedilerinizin dikkatini  bu tarz değişik kedi oyuncakları ile farklı yöne çekerek ayrıyeten de hem zihinsel hemde fiziksel olarak gelişmelerini sağlayabilirsiniz. 


Gelelim Keçeden Kedi Tüneli Yapımına:

  • Kalın Keçe boyutları 90cmx48cm
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Renkli parça keçeler


Keçeden kedi tüneli yapmaya karar verdiğimde açıkçası kafamda oluşmuş bir şekil desen yoktu. Google arama bölümüne kedi tüneli yazdım ve biraz kopya alarak başladım yapmaya. Kediler minik deliklerden çıkmayı bakmayı sevdikleri için ilk başta keçeyi yan katlayarak ortasına genişçe bir delik açtım. Deliğe elimde daha öncelerden kalan keçelerden şerit yaparak dikey olarak kendimce şekil vererek silikon tabancası ile yapıştırdım.
Tüneli oluşturmak için silindir şekline getirdim ve iki uç kenarı üst üste gelecek şekilde silikon ile yapıştırdım. Akabinde kediler püskül gibi detayları çok sevdiği için tünelin bir ağzına kestiğim keçe parçalarını rengarenk yapıştırdım. 

*** Dikkat edilmesi gereken husus sıcak silikon yapıştırdığınız keçelerin arasından çıkarak parmağa yapışıyor. Bu nedenle keçeye silikonu sıktıktan sonra  elinizle değil de sert bir cisim ile bastırırsanız daha rahat çalışabilirsiniz.  Ben bu proje sonunda yanık kremini kullanmak durumunda kaldım. Pratik olsun, kolay olsun ve hemen bitsin diye elimle bastırdım böylelikle parmaklarım yandı e ben yandım siz yanmayın.

kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı
kedi tüneli yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir