Keçeden dikişsiz el çantası yapımı

Keçeden 10 dakikada dikişsiz el çantası yapımı
        Çoğumuz akıllı telefonlarımız veya tabletlerimiz için havalı güzel kaplar satın almak isteriz. Fakat ne kadar çok ürün gamı olsa da içimize sineni bazen bulamıyor olabiliriz. Aslında akıllı telefon yada tabletimizin görünümünü güzelleştirmekten ziyade korumasını sağlama amacı ile çıkan bu kapları basit bir şekilde kendimiz de yapabiliriz.
Bu pembe ve taşlı tablet kılıfını sevdiğim bir arkadaşıma hediye olarak yaptım. Arkadaşım taşlı boncuklu detayları çok sevdiği için elimden geldiğince renkli detaylar kullanmaya özen gösterdim. Bu tablet kılıfını arkadaşıma yaptığım için başlarken de ayrıyeten çok heyecanlı olduğumu itiraf etmeliyim. Neyse ki hediyemi verdiğim zaman çok beğendiğini söyleyerek beni hem onara etmiş hemde mutlu olmamı sağlamıştı. 🙂
  On dakikada ve çok az maliyetle keçeden kılıfı herkes yapabilir. Tablet veya akıllı telefon için keçeden kılıf olara yapmak süper pratik. Hem artık tablet veya telefon kılıflarına çok fazla para harcamak da zorunda kalmazsınız. İstediğiniz zaman yenisini yaparak kendinize bir hobi edinmiş olursunuz. Yada benim gibi arkadaşlarınıza hediye ederek karşılıklı mutlu olabilirsiniz. Bu benim yaptığım üçüncü keçeden kılıf daha önceden bilgisayarıma keçeden bir clutch (el çantası) yapmıştım. Keçeden bilgisayar çantasına bakmak isteyen buradan bakabilir. Tablet ölçülerinde ve tablete uygun bir şekilde yaptığım için aslında tablet kılıfı çantası diyorum fakat el çantası da denebilir.
Gelelim keçeden tablet kılıfı (el çantası) yapımına…
Keçeden tablet kılıfı yapı için nelere ihtiyacın var:
 • Keçe 
 • Makas
 • Silikon tabancası
 • Kılıfınızın üstüne broş, aplik, arma ve benzeri süs.

Hepsi bu kadar 

 
  Mümkün olduğunca basit olarak keçeden el çantasını yapmak istedim. Bunun için ilk başta keçenin üzerine tableti koydum ve bir parmak kadar ayarlayarak kestim. Bir parmak ayarladım çünkü fazla boşluk kalması yerine tableti sıkı durması düşmeleri engelleyeceği kanaatindeyim. İki parça keçeyi kestikten sonra dikkatlice bir şekilde üst üste gelecek şekilde silikon ile yapıştırdım. Pratik olması için dikim yerine sıcak silikon tabancası ile silikonlayarak çok kısa zamanda yaptım. Ön tarafına çantanın boyunda bir keçe ekleyerek üzerine de boncuk işlemesini yapıştırdım. Böylelikle çanta tutulduğunda ön boncuklu kısım bileklik gibi duruyor. Pratik ve güzel günler dilerim.
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı
dikişsiz el çantası yapımı

Keçeden dikişsiz el çantası yapımı” için bir yorum

 • Şubat 19, 2018 tarihinde, saat 11:07 am
  Permalink

  Bloggerlar Sanal Alemde Buluşuyor!
  Merhaba, yazınız için teşekkürler. Bloggerların buluşma ve sosyal paylaşım platformunda sizleri de aramızda görmek isteriz. Böylelikle diğer bloggerları tanıyabilir, yeni fikirler edinebilir ve içeriklerinizi daha geniş kitleye tanıtabilirsiniz. İyi çalışmalar.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir