Kask süsleme ve Kask Yenileme

 

Çocuklara Ve Kendimize Kask Kullanımı Nasıl Sevdiririz?

 
Yakın zamanda Decatlon’un İstanbul’da  ki bir mağazasından bir kask satın aldım. İnternette aldığı yorumlar ve fiyatı 
bu kaskı tercih etmememi sağladı. Decatlon çok tercih edilen bir spor mağazası olduğu için aldığınız ürünü bir çok kişide görebilmeniz mümkün. Benim tercihim genelde böyle ürünler aldığımda kişiselleştirmeyi uygun görüyorum. Decatlon spor mağazasından daha önceden de bir spor çantası almıştım onu da kendime uygun hale getirmiştim. Çantayı incelemek isterseniz Decathlon çanta değişimi için tıklayın. 
Kask takmak benim için son derece önemli. Kaskın beni olası düşmelerden, darbelerden koruduğuna inanıyorum. Trafikte de daha çok dikkat çekerek daha rahat bir sürüş sağlıyorum. Fakat aldığım kaskın görüşünden hiç memnun değildim. Bu nedenle bir kaç minik dokunuşla kaskımı değiştirdim. Öncesi ve sonrası fotoğraflarından inceleyebilirsiniz. 

Kaskı yenilmek için kullandığım malzemeler:

 

  • İstenilen renkte ojeler
  • Kristal ve swarovski taşlar.
  • Taşları yapıştırmak için kullanılan yapışkan. (Taşları satın alırken yapıştırıcıyı da aynı yerden almıştım ismi yazmıyor. Beyaz gibi görünmesine rağmen kuruyunca şeffaflaşıyor.)
  • Aseton ve pamuk.
 
   Kaskı ve malzemeleri önüme koyduktan sonra ilk başta bir kaç deneme yaptım. Hoşuma giden deseni bulana kadar yapıştırma ve oje ile boyama yapmadım. Aseton ve pamuk ile kaskta yazan hoşuma gitmeyen bütün yazıları sildim. Oje ile boyamaya karar verdim yerleri dikkatlice taşırmamaya özen göstererek boyadım. Sonrasında kaskın başından sonuna aralıklı olarak taşları tek tek yapıştırdım. Çok basit bir değişim olmasının yanı sıra çok da göz alıcı bir değişim oldu. özellikle güneşli havalarda son derece parlıyor ve güzel bir görüntü veriyor. 
Aslında bu projeyi yazmamda ki bir kaç sebebe de değinmek isterim. İlki kadın ve sporcu olmak yada şu şekilde değiniyim bir spor dalı ile uğraşmak istediğimizde dahi kendi görüntümüzden süsümüzden vazgeçmek zorunda değiliz. Sporu her zaman hayatımıza adapte edebiliriz. Aslına bakarsanız yurt dışında bir çok alternatifte ürün malzeme yelpazesi mevcut iken ne yazık ki ülkemizde ürün kalemi çok az ve olanlarında mevcut fiyatı ne yazık ki çok yüksek. Hal böyle olunca elimizde ki malzemelerimize minik dokunuşlarla içimize daha çok sinen aksesuarlar kullanmış oluruz.

Bu arada değinmeden geçmek istemem minik sporcular kask takmak bazen istemiyor. Çocuklara kask takma alışkanlığı vermek için kasklarını onların kişiselleştirmelerine izin verebilirisiniz. Kırtasiyelerden alacağınız yapışkanlar ve stickerlar ile hem keyifli bir aktivite yapmış olurlar hemde kasklarını kendileri süslediği için daha çok benimserler. Pratik ve spor dolu bir hayat dilerim…

Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme
Kask süsleme ve Kask Yenileme

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir