İkea Pax Gardırop yorumları

Merhaba

Hayatım da bir takım değişimlere girdim. Bu değişimlerden mobilyalarım da nasibini aldı. Uzun zamandır düz beyaz göz yormayan, sade, yalın bir yatak odası gardırobuna ihtiyacım vardı. Yerim kısıtlı olduğu için bir çok mobilyacıya baksam da İkea’ da karar kıldım. Bir çok mobilyacı ve yakın çevrem kişiye özel ürettirebileceğimi istediğim ölçüde olabileceğini söylediyse de daha önce ki tecrübelerime dayanarak vazgeçtim. Nedenine gelince kişiye özel üretim ne yazık ki özel ürüne sonrasında başka parça eklemek istediğinizde ya renk tutmuyor yada sonradan çıkan fiyatlar yüksek oluyor. Zaten İkea’da tercihleriniz çerçevesinde gayet kişiye özel mobilyanın sahibi oluyorsunuz. Ben kafam da her ne kadar düz sade yalın olsun desem de İkea’da ki gardırop  seçenekleri çok fazla bir çok seçenekte gelgit yaparak. Alanımın ölçüsüne göre 100*58*201 ölçülerinde iki tane pax gardırop iskeleti ve dört adet Vikanes beyaz gardırop kapağını tercih ettim. Gardırop düzenleyici olarak ise iki tane askı ve 1 adet raf tercih ettim. Gardırop düzenleyicileri daha sonra isteğim doğrultusunda eklemeyi daha uygun buluyorum.

İkea pax gardırop alışverişinde genel olarak en büyük endişe kalite, sağlamlık ve dayanıklılık oluyor. Eski nesil olarak çok haklı endişeler olarak görüyorum. Benim de eski düşünce tarzım bu yöndeydi. Çünkü eskiden anneler bir dolap alır ve o dolap değişmeden ömür tamamlanırdı. Hatta evladiyelik bile mobilyalar olurdu. Hal böyle olunca İkea’ya yaklaşım biraz sınırlı ve uzak olabiliyor. Fakat şimdi ki düşünce ve hayat tarzımla bunun çok yersiz olduğunun kanısındayım. Şöyle ki hayatımın merkezine eşyaları oturtmak yerine hayatı daha çok verimli harcamaya çalışıyorum. Benimle yaşamasından ziyade mobilyanın işlevselliği benim ,için çok daha önemli. Tabi ki bir ücret ödediğiniz üründen sağlamlık bekliyorsunuz bunu için de İkea bir çok testten geçirilmiş ürünlerini 10 sene garanti kapsamında satışa sunuyor. Yani dayanıklılık ve sağlamlık yerinde fakat tabiki ürünler sunta, lamine ve mdf vb. olunca kullanım esnasında mobilyalarda çizilmeler veya hasarlar meydana gelebiliyor. Yani aslında biraz nazik davranmak yada bir kaç basit önlemle bu hasarların önüne geçilebilir.
Gelelim benim İkea pax gardırop macerama daha önceden deneyimli olduğum için gelen kargoları tek tek iyice inceleyerek kabul ettim ve onayladım. Ambalajlama gayet yerindeydi. Çok hoşuma giden detay Vikanes gardırop kapağının tamamı mavi bir yüzey koruyan jelatin ile kaplıydı. Biz dolabı tam kurana kadar çıkarmadık ki montajı esnasında yanlışlıkla çizmeyelim diye. Montajı iki kişi çok rahat ve kısa sürede tamamladık. Tam ayırdığım yere göre gardırop oturdu. Vikanes kapağı gayet kaliteli ve ağır duruşlu bir gardırop kapağı. Rengi tam beyaz değil krem de değil ben açıkçası o tatlı krema rengine vuruldum. Ellediğiniz de ise yumuşak bir dokusu var. Görüntüsü ise mat bir krema 🙂 Kulp takmama ise gerek kalmadı çünkü yandan açmak için ellinizin girebileceği yer mevcut. En güzel kısmı ise ileride sıkılırsam kapakları değiştirip bambaşka bir mobilya sahibi olabilirim. İstediğim kapağı alarak birden bire oda tamamen değişebilir bu düşünce bile İkea’ yı tercih etmeme yetti açıkçası. Yada istediğim zaman ek parçalar ekleyip mobilyayı kendi kullanımıma göre büyütebilir yada küçültebilirim. Yani bir kere aldım bir daha değişiklik yapamam endişe yaşamadan her zaman kendinize göre uyarlayabileceğiniz bir mobilya alışverişi. Size bol gardıroplu ve pratik kullanım alanlı günler dilerim…

ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
ikea pax gardırop
vikanes kapak
ikea pax gardırop
vikanes kapak
ikea pax gardırop

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir