Fotoğraf çerçevesi süsleme

Merhaba 
 
Bugün şöyle bi evi toplarken eski fotoğraflara buldum ve anılara daldım gittim. Cep telefonları, tabletler vb. hayatımızı girdiğinde beri bir çok şey pratikleşti. Fakat bir çok değer verdiğimiz eşya ise bir köşede kalmaya mahkum oldu. Eskiden evimizin her yanında bir çok fotoğraf olurdu. Hatta misafir geldiğinde fotoğraflara bakarak sohbet ortamı oluşurdu. Şimdi ise sosyal medya paylaşımlarımızdan ötürü hayatımızı daha  açık ve gözler önünde yaşıyoruz. Fotoğrafları bastırmaya bile ihtiyaç duymuyoruz. En son bastırılan fotoğraflarıma baktım ki 14-15 yaşlarındayım sonrası yok. Kaç senedir bastırmadığımızı söyleyip yaşımı pek çıkarmaya niyetim yok 🙂 Bide tabi düğün vb. günlerde alınmış fotoğraflar var. Bu nededendir belki eskisi kadar evlerde çerçeveli fotoğraflar yok. Elime o kadar güzel anısı olan fotoğraf geçti hem gülümsedim, hem hüzünlendim hem şu an hayatta olmayanlara özlemim kat be kat arttı… O anlara bir kaç saniyede olsa geri gitmiş kadar oldum. Hele bi kaç fotoğrafı görünce öyle içime işledi ki hemen çıkardım. Evde çerçeve aramaya koyuldum. Aksi gibi bütün çerçevelerde o kadar eskimiş ve dolabın içine itilmiş kalmış ki artık bunlardan hayır gelmez diyip atacakken minik minik ilham perileri geldi.
İlk başta gittiğimiz bir düğünde verilen hadiye çerçeve ile işe koyuldum. El kadar minik tahta üzerinde birkaç kurdele olan bir çerçeve. Heyecanla hemen gümüş grisi oje ile boyadım. Boyası sağlam ve güzel olsun diye bir kaç kat boyadım. Ne yazık ki yine ilk fotoğrafını bu heyecanım yüzünden çekemedim. Yine bi yerlerden kalma atamadığım eşyaları topladığım kutumdan bu cam boncukları buldum. Üzerine sıcak silikon tabancası ile yapıştırdım. İçine ise benim için çok özel birinin fotoğrafını yerleştirdim bile. Şimdiden diğer çerçevelerim için farklı fikirler araştırmaya ve düşünmeye başladım. Tabiki içlerine yerleştirceğim fotoğraflarım hazır. Çerçeve yenilerken yada bu tarz minik objeleri yenilerken ojelerinizi rahatlıkla kullanabilrsiniz. Hem maliyet açısından uygun oluyor. Hemde boya vernik vs. uğraşmaktan çok daha pratik oluyor. Zaman zaman mailer alıyor ‘’kullanım ömrü ne kadardır diye? ‘’ Açıkçası seneler önce oje ile boyadığım ve hala kullandığım bir çok ürün var ve bozulma dökülme tarzı bir sorunla karşılaşmadım. 
Evet bugünün geri dönüşümü bu şekilde biraz bol hatıralı ve duygu yüklü oldu. Geçmişi geri getiremeyiz belki ama gözümüzün önünde durmalarını sağlayabiliriz. Güzel ve pratik bir gün dilerim….

 

Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme
Fotoğraf çerçevesi süsleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir