Evde Doğal Köpek Şampuanı Yapımı

Merhaba


Bugün sizlere köpeklerim için özel olarak hazırladığım şampuandan bahsedeceğim. Daha önce belirtmiştim bilmeyenler için belirtiyim alerjik deri problemi olan bir Labrador ve sokak köpeğim var. Senelerin birikimi olarak bir çok şey denedim. Arap sabunundan tutun da beyaz sabuna kadar bir çok şeyle yıkadım bizimkileri. Head and Shoulders bile denedik ama pek güzel sonuç alamadık. Kendi bilgilerimden ve internette ki tariflerden bir karışım yaparak  maske tarzında bir şampuan yaptık. Kimyasaldan uzak harika kokmalarıda cabası. Onların da şımartılmaya ihtiyaçları var. 

  •  Yulaf ezmesi 1 su bardağı (kuru ve kaşıntılı cilt için doğal yatıştırıcı ve nemlendirici)
  •  Karbonat yarım bardak 
  • 10 damla kadar -Lavanta Yağı  (doğal antibakteriyel ve pire uzaklatırıcı, harika kokuyor, sakinleştirici )
  • 2 yemek kaşığı -Hindistancevizi yağı Egzama, pire alerjisi, kontakt dermatit ve kaşıntı gibi ciltlere iyi gelir. Alerjik reaksiyonları ve kokusu azalır.Mantar enfeksiyonlarınada  iyi geldiği söyleniyor.)
  • 2-3 yemek kaşığı kadar zeytinyağlı sabun
  • 1-2 bardak su

Evde Köpek tıraşı 

İlk başta yulaflar un kıvamına gelene kadar rondodan geçiriyoruz. Yavaş yavaş tüm malzemeleri ekliyoruz ve kavanozu sallıyoruz. Köpek şampuanımız hazır. Ben ciltlerine sürdükten sonra masaj yaparak bir müddet bekletiyorum ki ciltleri iyice emsin. Banyoyu bir tanesi hiç sevmesede masaja hayır diyemiyor. Güzel yumuşak ve mis gibi kokuyorlar. Yine de denemeden önce muhakkak ufak bir bölgede test edin sonuçta her bünye farklıdır.

köpek şampuanı yapımı
köpek şampuanı yapımı
köpek şampuanı yapımı
köpek şampuanı yapımı
köpek şampuanı yapımı
köpek şampuanı yapımı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir