Etnik tshirt yapımı

Giymekten sıkıldığınız tişörtleri çöpe atmadan önce durun! 
Biliyorum ki herkesin bi vazgeçemediği tişörtleri, bluzları yani vazgeçemediği kıyafetler vardır. Ne yaparsak yapalım eskimez, yırtılmaz ve üstümüze çok yakışır. Amma ve lakin o kadar çok giymişizdir ki herkes görmüş ve bir kıyafetlerle bir çok fotoğrafımız vardır. Atmaya gelince kıyılıp atılamaz, toz bezi yapmaya yürek dayanmaz hadi başkasına verelim desek çok giyildiğinden ayıp olur. İşte benim içinde aşağıda gördüğünüz tişörtüm için duygularım aynen böyleydi. Bir çok kez elim atmaya, vermeye gitse de kendimce nedeler sıralayıp vazgeçtim. Kumaşı da bir o kadar güzel ki zaten hiç eskimedi ve bozulmadı. Ne yapabilirim? tişörtü nasıl değiştirebilirim? tişörtü kesip mi değiştireyim derken aklıma 10-15 senelik etnik bordür kurdelalar geldi. Etnik bordür kurdelaları  bi yerlerine dikip değiştireyim de öyle kullanırım diye düşündüm. Hiç olmadı hoşuma gitmezse en azından atmak için sebebim olurdu. 
Tek yapmanız gereken dolabınızda kullanmadığınız parçalar çıkarıp evde ki incik, boncuk, kurdele ve bordürlere farklı bir göz ile bakmak. Ben elimde 10-15 senedir duran etnik bordür kurdelayı değiştirmek istediğim bluza çok yakıştırdım. İlk başta tabiki başka denemelerim oldu fakat kurdela bordürün etnik dokusuna aşık oldum diyebilirim. Hemen bluza iğne ile tutturup aynada aynada göz gezdirdim. Değişimden önce iğne ile tutarsanız bile muhakkak üstünüze giyip bakın bazen gözümüze güzel gelen detaylar üstümüzde hoş durmuyor. Özellikle arma dikiminde gözüme çok hoş gelen armaları aynada görünce hepsinin yerini değiştirmiştim. Armalı tişörte bakmak isterseniz:  buraya tıklayınız Etnik bordür kurdelanın yerinde karar kıldıktan sonra sadece iç kısımdan dikme kararı aldım. Bordürün dokusu nedeni ile gerilip kumaşta kötü bir görüntü yaratıyordu. Böylelikle tişörtün değişimde çok daha pratik olmuş oldu. Galiba bu tişört uzun seneler benimle birlikte kalıp değişimlere uğrayacak. Şu an ki değişiminden ise son derece memnunum ve keyifle giyiyorum.
Sizde ara ara dolap kontrolü yapıp iki seneden fazladır giymediğiniz yada çok uzun zamandır giydiğiniz ve artık giymeye çekindiğiniz kıyafetlerin var ise onları bir bölüme ayırın. Ayırdığınız kıyafetleri tek tek değişime sokup bambaşka kıyafetler elde edebilirsiniz. Modaya o zamanki zevkinize uygun hale getirmeniz çok kolay ve hemde kıyafet yenilemek çok pratik. Daha önce yenilediğim kıyafetlere ise aşağıda kısaca bi özet geçeceğim belki sizde kıyafet yenileme ile bambaşka bir gardırop elde edebilirsiniz. Küçük ve pratik değişim fikirleriyle büyük değişimler için takipte kalın. Pratik ve mutlu günler dilerim.
Daha önceden yenilediğim kıyafetlerin bir kaçı aşağıda 🙂
 
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
etnik tishirt yapımı
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir