Eski balık akvaryumundan dekorasyon fikirleri

Merhaba
 
Hazır tatil sezonundayken evimizin dekorasyonuna da bir parça yaz havası vermek lazım. Bu tatil havasını yaratmak ise son derece ucuz vede basit. Kullanmadığınız cam bir vazonun veya balık akvaryumunun tamamen değişmiş hali sizi ve eve gelen misafirlerinizi şaşırtacak. 
Yaz mevsimini en güzel anlatan detaylar deniz kabukları ve mavi renk olduğu için evde yaz mevsimine dair ne varsa topladım. Topladıklarım arasında çok eskiden kalma artık kullanılmayan plastik inci boncuklardan yapılma bir kolye. Bir kaç tane cam nazar boncuğu süsü, deniz kenarından topladığım midye kabukları ve taşlar. Midye kabukları ve taşlar daha canlı ve parlak görünmesi için ilk başta hepsini şeffaf ve simli oje ile her yerlerini boyadım bir nevi oje, vernik görevini gördü. Elimde ki bütün malzemeleri en büyük hacimli olandan başlayarak cam fanusu yerleştirdim. 
İtiraf etmeliyim ki şifonyerin o boş ve donuk görüntüsü tamamen ortadan kalktı. Genelde çoğu insan masa veya şifonyer üstüne çiçek vazosu ile birlikte çiçek koyar. Bu klasik fikri çiçekleri böyle değişik cam akvaryumlara  koyarakta değerlendirebilirsiniz.Şüphesiz yaratıcılığınızla çok daha farklı fikirler ve sunumlar çıkacaktır. Şimdiden sonbahara doğru geçerken içerisine koymak üzere kum ve bir kaç mum hazırladım bile. Sonbaharın o esintili günlerine inat cam akvaryumun içine kum yerleştirip mum yakmayı planlıyorum. Böylece hem daha romantik bir görünüm hemde soğuk kış günlerine bir nebze hazırlık olmuş olur. Bunun gibi bir çok şey türetilebilir kışın içine pamuklar ve kozalaklar konarak yeni yıl süsü gibi gibi… Değişiklikler yaptığımda tekrardan paylaşımlarda bulunacağım. Takipte kalmayı unutmayın. Pratik ve mutlu günler dilerim…
akvaryum süsleme
akvaryum süsleme
akvaryum süsleme
akvaryum süsleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir