Duvarları süsleyelim (duvar boyamak)

Uzun zaman önce yapmış olduğum duvar boyamasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce ki evim de dışarıya açılan kış bahçesi tarzında bir bir oda vardı. Burayı daha çok çiçeklerle ve bahçe ile bütünleştirmek adına duvarı boyamıştım. Evde tadilat ve boyama işlerinden kalan bir çok malzeme vardı. Ben de bir kaç ek yaparak malzemelerimi tamamlamıştım.Sizlerde duvarlarınızı renklendirmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.
İlk başta, nasıl bir şekil ve duvarınızda ne görmek istediğinize karar verin. Bu aşamada değişik dergilerden ve internetten daha önce yapılmış örneklere bakabilirsiniz.
Nede olsa sürekli değiştirilebilecek bir olay değil duvar boyamak. Seçiminize karar verdikten sonra  uygulama yapacağınız duvarın tozdan arınmış olması gerekir. Bu yüzden boyama yapmadan önce, duvarınızı nemli bir bez yardımıyla tozdan arındırmalısınız. Şablonu önceden duvarınıza koyup kurşun kalem ile hafifçe yerlerini belli ederek duvarınızda istediğiniz desenin şablonunu çizin. Boyamaya taslak çizmeden hemen başlarsanız geri dönüşü zor olabilecek hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ilk başta hafiften de olsa taslak çizmekte fayda var. Ben sadece çiçekleri ve yaprakların şablonunu kullandım. Şablonların içerisini ise sünger ve fırça yardımı ile doldurdum. Ağacı ise ilk başta taslak olarak kurşun kalem ile çizdim. Daha sonrasında içerisini boyadım. Sizde kendiniz şablonlarla çok rahat duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu şablonlar stencil diye de geçiyor. Kendinizden minik dokunuşlarla boyut yada farklılıklar da verebilirsiniz. Duvarlarınız çok farklı ve kimsede olmayan desenlerle süsleyebilirsiniz. tabi ki piyasada bir çok çeşitli yaratıcı ve farklı duvar stickerları var. Fakat bu duvar stickerları genelde aynı renklerde oluyor. Eğer duvarlarınızı kimsede olmayan desen ve renklerde  süslemek istiyorsanız, duvarlarınız için şablonlar daha iyi bir alternatif olabilir. Bu şablonların kullanımının ne kadar kolay olduğunu fark ettiğinizde daha önce yapmadığınız için üzülebilirsiniz. Hem çok keyifli hemde kendi emeğinizi ortaya koymak harika bir his. Pratik bir şekilde evinizi, odanızı dünyanızı değiştirmek renklendirmek ruhunuza iyi gelecek. Hem fazla masraf yapmadan hemde kendi iç dünyanızı ortaya çıkararak içinizde ki sanatçı ile duvarlarınızı renklendirin. Pratik ve renkli keyifli günler dilerim….

duvar boyamak
duvar boyamak
duvar boyamak
duvar boyamak
duvar boyamak
duvar boyamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir