Deri eşyaların temizliği ve bakımı

Merhaba 
Evdeki malzemelerle Deri eşyaların temizliği ve bakımını yapıyoruz
Bugün günlerden temizlik ve mobilya bakımı günü. Salon iyice dip köşe temizlenecek ve deri koltukların bakımı yapılacak. Benim koltuklarım gerçek deri değil fakat derimi bakımı suni ve gerçek deride işin aslı çok değişmiyor. Deri bakımında ve temizliğinde kullandığınız ürünleri suni deri temizliği ve bakımında da kullanabilirsiniz.
 
Deri mobilyalarınız varsa, muhtemelen temiz ve parlak tutmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Piyasada size yardımcı olacak birçok deri temizleyici ve bakım ürünü var. Özellikle de deri bakım ve temizlemek için üretilen ürünler diğer temizleyici  ve bakım ürünlerine kıyasla oldukça pahalı olabiliyor. Fakat evde kendiniz uygulaya bileceğiniz harika bir ev reçetesi var. Evde hazırlayacağınız bu reçete deri ürünlerinizi temizlerken daha sağlıklı kalabilmesi için bakımlarını da yapıyor.
Bu arada sadece deri koltuk olarak düşünmeyin araba deri bakımı ve ceketlerde de işe yarıyor. Tarifi ise çok basit. 
Sadece ihtiyacınız olan şeyler:
  • Bir sprey şişesi
  • ¼ su bardağı zeytinyağı
  • ½ su bardağı sirke
 
Sprey şişenize iki malzemeyi koyup iyice karıştırın ve sallayın. Şimdi sadece deriye püskürtmeniz ve pamuklu bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Sirkenin kokusu bir kaç dakikada geçecektir fakat sirkenin o keskin kokusuna dayanamayanlar içerisine, birkaç damla beğendiği esans yağı ekleyebilirler. Daha önceden de deri ceketlerin temizliği ve bakımı ile ilgili detaylı bir yazı yazmıştım okumak isteyenler buradan okuyabilir. Pratik günler dilerim.

Dikkat: Olası renk değişimlerine karşı her zaman göze çarpmayan bir alanda  test yapın.

deri koltuk bakımı
deri koltuk bakımı
deri koltuk temizliği 
deri koltuk temizliği 

 

 
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir