Çekmece düzeni

Çekmece düzeni ile aradıklarınızı kolay bulun!Dolap düzeni ile aranız nasıl bilmiyorum fakat ben tam bir düzen delisiyimdir. Her yer dağınık olabilir fakat dolap içleri ve çekmece içleri benim için çok önemlidir. Kim ister ki tam dışarı çıkarken iki saat bir bluzu, atleti aramak. İşte bu neden ile zaman buldukça kıyafetlerimi yatağın üstüne döker. Artık giymek istemediklerimi vermek için ve giymekten sıkıldıklarımı değişim için ayırırım (Değişime uğrayan kıyafetlerim için burayı tıklayın) , ütüsü bozuk olanları ise elden geçiririm. 
Hele ki o gün bir şeylere sinirlenmişsem mutlaka bir çekmece içini boşaltır düzenlerim. Bir nevi benim için stres atma kaynağı 🙂 Bugün de atlet çekmecemi düzeltmeyle başladım. Ben atleti yaz kış çok kullanırım bu nedenle bir çok atlete sahibim fakat yer olarak kısıtlı bir alanım var. Çekmece içini atletler için kullanıyorum. Üst üste katladığım zamanlarda alttaki atleti görme şansım olmuyordu bu nedenle her seferinde hepsini çekmeceden çıkarıp bakmam gerekiyordu. Açıkçası her seferinde hepsini çıkarmak hiç hoş bir duygu değil.

           Bu nedenle atletleri ikiye sonra tekrar ikiye katlayarak çekmecenin açılmasını engellemeyecek şekilde katladım. Renklerine göre yerleştirdim. Renkleri açıktan koyuya böyle yapınca çekmeciyi açtığınız vakit gökkuşağı gibi görünüyor. Ben epeydir bir kaç çekmecemi bu şekilde kullanıyorum. Tişörtlerimi de bu şekilde katlayıp yerleştiriyorum. Fakat tişörtlerde fazla katlanmadan dolayı kat izinden dolayı kırışabiliyor. En mantıklısı katlandığında iz yapmayacak kırışmayacak eşyaları bu şekilde katlamak mesela tayt, fular vb.. yada sürekli giydiğiniz eşyaları bu şekilde yerleştirmeniz çünkü çekmeceyi açtığınızda ney var ney yok her şey görünüyor. Bu arada çekmece içlerime mutlaka bir lavanta kesesi koyarım ona da buradan ulaşabilirsiniz. Mis kokulu düzenli çekmeceler. 🙂 Sizlerin de değişik çekmeceler için düzen ipuçlarınız varsa paylaşırsanız sevinirim. Benim bir çekmece maceramda burada bitmiş bulunuyor. Artık bu kadar düzenden sonra kendime bir kahve yapacağım ve dinleneceğim. Hayat koşuşturması, ev düzeni, iş hayatı stresi vb. derken en önemlisi içsel dengemiz için mutlaka gün içerisinde kendimize ufak da olsa bir kahve molası, küçük bir parça çikolata yada güzel bir müzik armağan etmeliyiz. Pratik ve bol neşeli günler dilerim…

 çekmece düzeni
çekmece düzeni
çekmece düzeni
çekmece düzeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir