Çanta sapı yenileme

Merhaba

Suni deri (pu deri) çanta kullananlar bilirler. Çantalar ne yazık ki bir müddet sonra kullanıma bağlı olmaksızın dökülebiliyor. Hele ki uzun kullanımlara ne yazık ki suni deri çantalar pek dayanmıyor. Özellikle askı ve sap kısımları bu suni deri çantalarda hemen dökülmeye başlıyor. Dökülen deri görünümü ise kullanıma engel oluyor. Bugün bu derisi dökülmüş çanta sap ve askıları nasıl yenilediğimi gösterceğim.
İki sene önce almış oluğum bu suni deri çantayı gerçekten çok severek kullandım. Çantanın geri kalanı haricinde ise derisinde bir dökülme yok. Yani sapasağlam çantayı bir sapları döküldü diye çöpe atmak son derce yanlış olurdu. Bu nedenle neler yapabileceğime şöyle bi bakındım ve çantanın saplanı zincir ile değiştirmeye kara verdim. Ev de zincir olmadığı için Eminönü’ne gittiğim bir gün aldım. Nerden aldığıma gelince takı ve toka satan hanlarda satılıyor. Ben bir metresine 6 tl gibi bir fiyat ödedim. Çantanızın rengine boyutuna göre bir çok alternatif seçebilirsiniz. Amana unutmayın çantaya bağlayabilmeniz için yuvarlak halkada almanız gerekiyor.
Gelelim çantanın değişim aşamasına…

  • Çanta 🙂
  • İğne
  • iplik
  • Zincir
  • Karga burun pense
  • Makas

Çantanın sapı çantanın gövdesine bağlı olduğu için sadece el tutma kısmı olan dökülen deri kısmını keserek çıkardım. Sapı kısa istediğim için zinciri ben kısa tuttum. İki zinciride aynı boyutta kestim. Zinciri aldığım yerde halkalar kahverengi haricinde olmadığı için mecburen halkaları mat siyah oje ile boyadım. Ee nede olsa bizde çareler tükenmez:) Kestiğim sapları halkaları geçiridim ve arkasını çevirerek dikkatlice diktim. Karga burun penseyi ise iğneyi sapladıktan sonra diğer taraftan çekmek içi kullandım. Deriyi dikmek sandığınızdan zor olabiliyor. Zincirleri de karga burun pense ile açıp dikkatlice çantaya monte edip kapattım. Gayet kolay ve pratik bir çanta sapı yenileme projesi oldu. Aslında sadece çanta sapı yenileme projesi değil bütün çantanın havası değiştiği için sadece eski çantayı yenileme projesi bile diyebilirim. Keyifli ve pratik günler dilerim.

çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme
çanta sapı yenileme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir