Buhar Kazanlı Ütü yorumlarım

 

Neden Buhar Kazanlı Ütüler Bu Kadar Seviliyor???

 
Geçen sene ütümün bozulması ile hararetli bir ütü arayışına girdim. Ben normal Arçelik marka bir tütü kullanıyordum. Senelerdirde büyüklerimden gördüğüm zaten normal kablolu ütülerdi. Fakat ütü arayışına girdiğimde herkesin buhar kazanlı ütüleri yavaş yavaş daha çok tercih ettiğini gördüm. Neden buhar kazanlı ütüler bu kadar seviliyor başladım araştırmaya.

Buhar Kazanlı Ütü yorumlarım

Genel anlamada herkes ağız birliği yapmış gibi 
1- Tek seferde çok fazla ütüyü hızlı yapabiliyosun.
2- Askıda asılı giysi ve kıyafetleri çok daha rahat buhar püskürterek ütüleme sağlaya bilmesi. 
3- Aynı şekilde perdelerde asılı iken dikey buhar sayesinde düzeltilebilmesi.
4-Musluk suyu kullanabilmek.
5-Buhar kazansız ütüler için en büyük problemlerden biri kireç oluşumu. Birçok yeni buhar kazanlı modelde artık “anti-calc” (kendi kendini temizleme fonksiyonu ) özelliği bulunuyor. Cihazda bozulmaların önüne geçmek için yinede ben önlem açısından saf su kullanıyorum.
6-Belli bir süre hareketsin kalan ütü enerji tassarufuna girip çalışmayı durduruyor. Unutkanlar için harika bir çözüm.
7-Hangi ayarı kullanmanız gerektiğine ütü karar veriyor. Açıkçası benim en çok aldıktan sonra hoşuma giden bu özellik. Koy ütüledikten sonra ipek baş örtüsünü ütüleyebiliyorsunuz. Ütü kumaş yapısına göre buhar ve sıcaklığı ayarlayıp çalışıyor.
8-Otomatik kapanma. Ne yazık ki eskiden bir çok tatsız yangın olayının baş kahramanı olan ütülerin artık bu gibi durumları önlemek adına alınmış çok yararlı bir işlev.  Bu özellik ütü yan konumda, dikey konumda ve hareketsiz konumda durduğunda üretici firmanın koyduğu süre sonunda ütü kapanıyor. 
9-Çok kısa zamanda çok fazla ütü yapılabiliyor. Ütüye ayırdığım zaman kesinlikle yarılandı diyebilirim.
10-Abiye kıyafetlerde ki kırışıklık bir kaç buhar tutuşu ile açılıyor. 
 

Evet kadınların genel anlamda yazdığı ve söylediği herşeye katılıyorum. Yazımı açıkçası internetteki yorumlar ve kendi düşüncelerim üzerine neden tercih ettiğim yönünde yazdım. Bir senedir kullanıyorum ve açıkçası en ufak bir şikayetim olmadı. Sadece ilk aldıktan sonra 3 ay boyunca taksitleri öderken biraz canım sıkıldı :)Fakat aldığım performans ve ütü yapma zamanım o kadar azaldı ki verdiğim her kuruşa değdi diyebilirim. Ben aşağıda kendi ütümün fotoğraflarını koyuyorum ve en kısa zaman da bir video çekip koymayı planlıyorum. Genel anlamda dikey buhar püskürterek yapılan ütüleme merak konusu oluyor. Bunuda videoda daha iyi izlemlemiş oluruz. Pratik ve güzel günler dilerim…

Buhar Kazanlı Ütü yorumlarım
Buhar Kazanlı Ütü yorumlarım
philips Buhar Kazanlı Ütü yorumlarım
philips Buhar Kazanlı Ütü yorumlarım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir