Boyun Güzelliği için ne yapmak gerekir

 

Daha güzel bir boyun için yapılması gerekenler

Boyun genellikle hep ihmal edilir. Yüzlerine, ellerine, vücutlarına çok özen gösteren hanımlar, boyunlarıyla hiç ilgilenmezler. Oysa ki, bu, yaşınızı ele verebilir. Şu halde boynunuza gereken özeni  göstermemiz gerekir. Boyun derisi yüz derisinden farkIldır. Hiçbir zaman yağlı değildir, çünkü, ne yağ bezleri, ne de yağcıklar, vücudun bu bölümünde etkilerini sürdürebilirler. Bu yüzden burada sivilceler, deri hastalıkları, ergenlikler ve tüyler çok az görülür. Oysa buna karşılık, boyun derisi çok çabuk kurur.
 

Boyunun güzelleşmesi için uygulanacak Düzenli Bakımlar

İlk başta boyun temizlemek:
 
Artık her gece makyaj temizleme alışkanlığını kazandınız. Ama bu makyaj temizleme işlemi boynunuzda hiçbir makyaj olmadığı veya çok az olduğu bahanesiyle çenede durmamalıdır. Şu halde, her gece, boynunuzu da bir makyaj çıkarıcı ile ovun. Makyaj çıkarıcınızı rahatlıkla, göğüs başlangıcına kadar uygulayın.  

Boynun daha gergin ve güzel görünmesi için: 

 
Deri kaslarınızın gücünü korumalı, bunları daha da sağlamlaştırmalısınız. Kare şeklinde hazırlanmış bir pamuğu toniğe batırın, bunu işaret parmağınızla küçük parmağınızın arasında tutun veya üzerine aynı şekilde toniğe batırılmış kare bir pamuk sarılmış yassı bir tahta parçası kullanın. Çevresini daha da güçlendirmek için bütün yüze hafif darbeler uygulayın, çene sarkıkğını yok etmek için, çene altına, daha sonra boyuna ve ilerleye ilerleye göğüse kadar inin.
 

Beslemek:

Yaşlandıkça collagene’in, proteinlerin, amino asitlerin, bazı enzimlerin ve vitaminlerin oranı azalır. O halde bu eksikliği bunları içeren kremler yardımıyla tamamlamak gerekir  Boyun için çok çeşitli özel kremler vardır. Bu kremlerin temelinde özellikle collagene, doku özleri, elstan özleri, başlıca yağlar, meyveler vardır. Bunlar aşırı bir harcama gerektirmez! Her gece yüzünüz için kullandığınız gece kreminizi göğüse kadar, göğüs kenarlarını ve enseyi unutmaksızın geniş bir şekilde uygulamanız yeterli.
boyun bakımları
boyun bakımları
 

Düzenli bakım 

Haftada bir yüzünüze uyguladığınız  krem-maske uygulamasını boynunuzada uygulaya bilirsiniz.Böylelikle deriyi nemlendirir, kaygan ve yumuşak kalmasını sağlamış olursunuz.
Bir kaç pratik bilgi ile daha güzel boyunlu kadınlar.
boyun bakımları
boyun bakımları
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir