Bikini onarımı ve bikini yenileme

Lastikleri eriyen bikiniyi yeniliyoruz

Yaz geldi… Havaların sıcakla olmasıyla birlikte tatil sezonu başladı diyebiliriz. Yazlıklar kışlıklar ayrılırken bikinilerde ortaya çıktı. Birde ne göreyim kullanmaya doğru düzgün fırsat bile bulamadığım bikinimin boyun bağları olduğu gibi erimiş. Aslında daha önce ki senelerden tecrübeli olduğum için bikinilerimin muhafazasına bu sene daha çok dikkat ettim. Fakat yinede başarılı olamadım. Her birini ayrı ayrı buzdolabı poşetine koyup çok fazla sıcak olmayan bir odada çekmece içinde muhafaza etmiştim. Artık bu bikinilere bir çözüm bulmak lazım her sene bir bikinim lastikleri eriyerek kullanılmaz hale geliyor. Aranızda bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.:)
Ben ise bu sene bikinin eriyen lastikleri yerine ne yapabilirim diye düşünürken aklıma dantelden askı yapmak geldi. Zaten bikinin göğüs kupu kısmında çok ince bir dantel geçmişlerdi. Ben de askıları değiştirerek dantel yapmaya karar verdim. Ananemin havlu kenarı yapmak için ördüğü dantellerden hafif orta kalınlıkta olanı seçtim. Bikinin erimiş boyun lastiklerini kestim. Karar verdiğim dantelli ilk başta iğne ile tutturdum. Fakat dantel orta kalınlıkta olmasına rağmen yinede bana kalın ve kaba geldi. Bunun için dantelli ikiye katladım ve birbirine monte ettim. Birbirine monte ettiğim danteli sonrasında bikinin kestiğim yerinden tekrar tutturdum.
Dantelleri bu sene zaten bluzlarda, elbiselerde çok görüyorduk. Bende bikinime ekleyerek çöpe gidecek bikinİmi böylelikle kurtarmış oldum. Evden bir şeyler atarken muhakkak sonrasında değerlendire bilirmiyiz diye düşünmek lazım. Tabi bunu düşünürken de evi çöp ev haline getirmekten kaçınmalıyız. Şöyle ki ben her sene tüm dolap ve çekmecelerimi gözden geçiririm. Ve 2 sene kullanmadığım ve kullanmayı tekrar düşünmediğim eşyaları ya birilerine veririm yada değerlendirmek üzere kilerime koyarım. Bugün ise havlu kenarından çok bikinime yakışan dantel ile daha mutlu olduğu söyleyebilirim. Sizinde erimiş bikini askılarınız var ise bu şekilde değişime, geri dönüşüme gidebilirsiniz. Mutlu ve pratik günler dilerim…
 
 
 
bikini yenileme
bikini yenileme
bikini onarımı
bikini onarımı
bikini yenileme
bikini yenileme
dantelli bikini
dantelli bikini

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir