Ayakkabıya taş yapıştırma

Çamaşır makinasında deforme olan ayakkabıyı süsleme

Alt tabanı beyaz olan spor ayakkabımı çamaşır makinasında daha kolay temizlenir umuduyla çamaşır makinasına attım. Ayakkabı yıkandıktan sonra ne tertemiz olmuştu fakat ne yazık ki kumaşında bozulmalar meydana gelmişti. Ayakkabının kumaşı saten olmasından ötürü kumaşta potluklar oluştu kuruduktan sonrada düzelmeyince ayakkabıyı süslemeye karar verdim. Aslına bakarsanız daha önceden süslemiş olduğum beyaz bir spor ayakkabım vardı. Bu nedenle biraz pratiğim var diyebilirim. Beyaz spor ayakkabıma bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Beyaz spor ayakkabıda sadece kristal irili ufaklı farklı boyutlarda taş kullanmıştım. Bu sefer biraz daha romantik ve daha abartılı bir ayakkabı süslemek yapmak istedim.  Birkaç mağazada incili spor ayakkabı modeller görmüştüm incililerin güzel olabileceğini düşündüm. Işıltı katması içinde kristal taşlar kullandım.

Ayakkabı süslemek için Gereken Malzemeler:

*Plastik inci ve kristal taş(Farklı boyutlar seçebilirsiniz. Genelde küçük boy incilerle yapılan ürünler daha güzel görünüyor. )
*Taş yapıştırıcı E60003
* Taş tutucu kalem yada elinizde yoksa cımbız

ADIM ADIM Ayakkabı süsleme rehberi:

1. Taş ve inci yapmayı düşündüğünüz alanın yüzeyini temizleyin.
2. Rastgele mi yapıştırmak isterseniz yoksa bir şemaya uygun olarak mı? Bu tamamen sizin için bir tercihiniz. Ben rastgele olarak sıra sıra yerleştirdim. Daha düzgün bir görünüm istiyorsanız, farklı bir alanda yapıştırmadan taşları dizerek istediğiniz formu verebilirisiniz.
3. Ayakkabının ön kısmından başlayın. Tek sıra halinde yapıştırarak düzenli bir şekilde gitmenize olanak sağlar ön den başlamak.
4. Çok küçük bir alana ince bir yapışkan kat uygulayın. Tutkal üzerine taşları yerleştirmek için cımbız yada taş tutma kalemi kullanarak taşları yapıştırın.
5. 24-72 saat boyunca bekleyelim.
6. Artık veya fazla tutkalın temizlenmesi için aseton kullanabilirsiniz.
DİKKAT DİKKAT: Olumsuz bir reaksiyon olmadığından emin olmak için ilk başta küçük bir alanda test yapmayı ihmal etmeyin.

Keyfini çıkarın! 🙂yenilenmiş ayakkabılarınız göz alıcı olacak !!!

ayakkabıya taş yapıştırmak
ayakkabıya taş yapıştırmak
ayakkabıya taş yapıştırmak
ayakkabıya taş yapıştırmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir