Eski mobilyalarınızı çöpe atmadan önce boyayabilir ve duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz !!


Merhaba

Mutfak dolabından vitrine yolculuk. Bundan 6 sene kadar önce eski mutfak dolaplarını değiştirmeye karar verince aşağıda gördüğünüz parçayı boyayarak yenileme kararı almıştım. Kısaca anlatmak gerekirse soft tonlarda olmasını istedim bu nedenle maviler ve pembelerin açık tonlarını kullandım. Boya olarak tam anlamı ile ne kullandığımı hatırlamıyorum fakat galiba yağlı boyaydı. Mobilyayı daha da zenginleştirmek ve farklılaştırmak için ham ahşap oymalar, porselen kulplar ve duvar kağıdı kullandım. İlk başta mobilyanın zemininde mavi beyaz eskitme yaptım. Aynı doku ve hava devam etmesi için ham ahşap oymalarada eskitme görünümü verdim. Duvar kağıdı ile mobilya yenilemek ise son derece keyifli oldu vitrinin arkasının tamamını duvar kağıdı ile kapladım. Hatta oymaların içerisine de duvar kağıdı uyguladım. Porselen kulpları takınca tam bir bütün oluşturdu.

Mobilyalarınızı çöpe atmadan önce bir çok farklı yol ile yenileyebilir, ömrünü uzataraktan uzun seneler keyifle kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı ile kaplamak, yapışkanlı folyolar ile kaplamak yada boyamak istediğinizi seçin ve başlayın. Hayallerinizi ve sizi neyin yansıttığını mobilyalarınızı değiştirerek gösterin. Güzel değişimler yaşayabileceğiniz bir gün dilerim…


Boyama ve duvar kağıdı ile kaplanmış mobilya aşamaları

ahşap oyma
ahşap oyma boyama
ahşap oymanın içerisine duvar kağıdı yapıştırdım
    
Ahşap oymalar ve porselen kulplar

Ahşap oymalar ve porselen kulplar

dolabın boyanmamış ilk hali
İlk kat olarak beyaz boya yapıldı
Mavi beyaz boyandı ve duvar kağıtları yapıştırıldı
         

Duvar kağıtları ve oymalar yapıldı
Eski mobilyanın yenilenmiş hali


2 yorum:

 1. Ay inanmiyorumm :) cok severm böle seyleri ama yapamam beceriksizim haha 😁 eline koluna saglk bence cok güzel olmus.

  Ben uçarak keşif etkinliginden geldim sana :) blogun cok hos

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar tatlı ve sıcakkanlısınız hem yazılarınıza hemde yorumlarınıza resmen duygularınız işliyor. Hoşgeldiniz ayrıca beğenmenize çok sevindim :)

   Sil